Cestující, blíží se další výluka na trati

Foto ilustrační

NÁCHODSKO, RYCHNOVSKO – Pro ty, kdo často jezdí vlakem, mají České dráhy nemilou zprávu. Dochází opět k výluce, cestující by proto měli jinak plánovat své cesty a počítat s časovou rezervou. Ne vždy je totiž zajištěný navazující spoj.

V pondělí 19. dubna začíná výluka v úseku Nové Město nad Metují – Týniště nad Orlicí, konkrétně jde o trať Choceň – Náchod, Opočno pod Orlickými horami – Dobruška. Potrvá až do středy 28. dubna a všechny vlaky budou nahrazeny autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu. Výluka může mít vliv na navazující spoje např. v Týništi nad Orlicí. Železniční stanice v Opočně nebude obsluhována, náhradní zastávka pro autobus bude na náměstí. „Vzhledem k tomu, že jezdím vlakem každý den do práce, je pro mě výluka vždy mrzutostí. Musím si vše rozplánovat tak, abych byl v zaměstnání včas. Znamená to pro mě časnější vstávání, ale vydržet se to dá. Hroší je, když na výluku člověk zapomene,“ usmívá se mladík z Týniště Pavel D.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.