Fanoušci, nový stadion opravdu bude

Foto: Oficiální facebook primátora města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – „Dnešek vnímám jako velmi významný den,“ říká primátor města. To, co se mnohým zdálo jako neuskutečnitelný sen, se totiž stalo skutečností. Nový fotbalový stadion bude, stavět se začne už na podzim.

Primátor královéhradecké metropole ve středu 14. dubna podepsal smlouvu na výstavbu nového fotbalového stadionu. V dalších dnech bude radnice se zhotovitelem plánovat stavební práce, ty by měly začít ještě letos na podzim. Kapacita multifunkčního fotbalového stadionu bude 8 tisíc diváků, ovšem s možností navýšení na 9 300 míst. Areál by měl sloužit také jako zázemí pro kongresy, festivaly nebo výstavy. Během koncertů by se do hlediště a na hrací plochu mohlo vejít skoro 25 tisíc diváků. Jedná se o rozsáhlou investici okolo 568 milionů korun bez DPH. „Doufejme, že se v novém stánku bude dařit nejenom kulturním akcím, ale také hradeckým fotbalistům, kteří jsou na tom momentálně velmi dobře. Věřím, že dostavba stadionu pro ně bude mocným impulzem, aby naše město dále zviditelňovali v rámci naší republiky, možná že i v rámci Evropy. Přejme jim to,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.