Na Orlickoústecku se ztrácejí policisté

ORLICKOÚSTECKO – K už druhému „únosu“ policisty došlo na Orlickoústecku během několika posledních dnů. Policisté zmizeli v Dlouhoňovicích u Žamberku a v Zářecké Lhotě u Vysokého Mýta. Naštěstí se nejednalo o živé lidi, ale o makety strážců pořádku sloužící k dodržování rychlosti v obci.

Minulý pátek policie ústy své tiskové mluvčí Evy Maturové oznámila, že ze stanoviště v Dlouhoňovicích nedaleko Žamberku někdo odcizil maketu policisty, který „dohlížel“ na tamní komunikaci na dodržování rychlosti. Podle starosty obce mělo ke krádeži dojít v době od 3. do 7. dubna, škodu obec vyčíslila na částku přesahující 4 tisíce korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Má-li někdo informace o tom, komu tento umělý policista „ležel v žaludku“, nebo komu nyní zdobí garáž či zahradu, volejte policistům z Žamberku na číslo 974 580 701, volat můžete i přes linku 158. Obec samozřejmě uvítá jeho nalezení před pořizováním (s nadsázkou řečeným náborováním) nového pomocníka,“ informovala mluvčí Maturová a zveřejnila ilustrační fotografii makety.

Přesně v době kdy mluvčí Maturová informovala o „únosu policisty“ v Dlouhoňovicích, na tísňovou linku volal muž, který tentokrát upozornil na krádež podobné makety z obce Zářecká Lhota u Vysokého Mýta.

Oznamovatel měl skutečně smysl pro humor, protože jeho sdělení znělo: „Dobrý den… já bych chtěl nahlásit únos policajta… policajta na nožičce, co tam jenom svítí a nic nedělá.“ Operační důstojník informaci předal policistům z Vysokého Mýta, kteří se přestupkem zabývají. „Pachatelé přijeli v pátek 9. dubna v 1:40 ráno. Krádež se odehrála v dálce, ale mohlo by jít o Škodu Fabia nebo starší tip vozidla Volkswagen Golf,“ upřesnila mluvčí Maturová.

Aby těch náhod nebylo málo, tentokrát ukradli přesně toho policistu, jehož fotografii tisková mluvčí zveřejnila jako ilustrační obrázek ke krádeži z Dlouhoňovic.

V Zářecké Lhotě se stejná krádež neudála poprvé. Totéž obec oznamovala na podzim loňského roku. Tehdejší figurína měla i dalekohled, což ještě více připomínalo obávané měření rychlosti. Pokud víte, jaký „sběratel“ se v Pardubickém kraji zaměřil na krádeže maket policistů, volejte pardubickým policistům přes linku 158.

Foto: Policie ČR a Tomáš Branda