Nějaký čas pobyl ve vězení za výrobu a distribuci drog, to ho však nepoučilo a pervitin vařil dál

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Podmínečné propuštění nebylo pro dvaatřicetiletého muže zřejmě žádnou motivací a tak sám jako závislý a po penězích toužící se vrátili k výrobě drog. Muže musela zadržet zásahová jednotka, teď se bude ze všeho zpovídat a může ho čekat vězení až na 10 let.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, toto pondělí v dopoledních hodinách byl policisty ze zásahové jednotky ve Dvoře Králové nad Labem zadržen muž, proti kterému je zahájeno trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dvaatřicetiletý muž, byl v roce 2019 podmínečně propuštěn z vězení kde si za nedovolenou výrobu a distribuci drog odpykával svůj trest. Zkušební doba mu byla stanovena až do roku 2024, to však nevydržel a opět drogy vařil. „Od léta roku 2020 do současné doby vyrobil několik stovek gramů této drogy. Jako několikaletý uživatel pervitinu jej z větší části užíval sám, ale část poskytoval zdarma nebo prodával dalším uživatelům drog v Královéhradeckém a Pardubickém kraji,“ říká mluvčí.

V době zadržení měl muž u sebe téměř 170 gramů pervitinu a finanční hotovost čítala skoro 200 tisíc korun. Navíc byl majitelem plynové pistole, kterou měl prý pro svou ochranu, zbraň policistům bez problémů vydal. Při domovní prohlídce a prohledání jeho osobního auta našli policisté skoro 20 gramů pervitinu, marihuanu a věci k výrobě pervitinu. „Nalezeny byly prekursory a chemikálie, laboratorní sklo, rovněž injekční stříkačky a další věci související s drogovou trestnou činností, které budou následně podrobeny znaleckému zkoumání,“ dodává mluvčí. Policisté také zadrželi dvě motorky, které si prý měl obviněný koupit za peníze z prodeje pervitinu.

Muž je ode dneška dle rozhodnutí soudce Okresního soudu v Trutnově stíhán vazebně. V případě prokázání viny mu hrozí trest od 2 do 10 let.