Nemocnice Znojmo odmění dárce plazmy

zdroj: Nemocnice Znojmo

ZNOJMO – Dárci krevní plazmy obdrží v Nemocnici Znojmo od čtvrtka 15. dubna částku 700 Kč za odběr krevní plazmy. Cílem zvýšení finanční odměny je rozšíření dárcovské základny Hematologicko-transfuzního oddělení. Odebraná krev a plazma slouží pro potřeby pacientům znojemské nemocnice.

Nemocnice Znojmo ročně ošetří 284 tisíc ambulantních pacientů, provede k 7000 velkých operací a přitom ročně je zde provedeno na 1400 odběrů plazmy pro léčbu pacientů převážně ze Znojemska. „U nás je dárce plazmy dárcem pro pacienta, kterého známe a nejedenkrát se stalo, že jsme předávali osobní poděkování dárcům přímo od pacientů, kterým jejich plazma pomohla. Všech dárců krve a plazmy si velice vážíme. Byť jsme si vědomi, že u nejednoho z nich je finanční motivace tou podružnou, nabízíme maximum možného s cílem rozšířit jejich řady. Proto vyzýváme: Darujme krev Znojemsko a pomozte zachraňovat zdraví a životy,“ informoval ředitel Nemocnice Znojmo Martin Pavlík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.