Nezvládnete se zaregistrovat sami? Pomohou vám linky Plzeňského kraje a Totem!

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

PLZEŇSKÝ KRAJ – Pokud patříte mezi ty, kteří mají zájem se nechat očkovat proti covidu-19 a tápete v registraci, jste na správném místě. Zde se dozvíte vše, jak správně postupovat!

Jak známo, registrace se provádí přes internet. Pořadí čekatelů na očkování se neurčuje podle data a času provedení registrace, ale podle věku zájemce o očkování v době uvolnění termínů na očkovacím místě. Je na místě připomenout, že od dnešního dne, tedy 14. dubna, se mohou registrovat už i zájemci starší 65 let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V případě nejasností volejte národní linku 1221. V případě, že potřebujete pomoc s registrací, vám pomohou linky Plzeňského kraje a sdružení Totem.
374 780 960 – Pomáhá s registrací obyvatelům Plzně | PO – PÁ 9-15 hod
374 721 689 – Pomáhá s registrací obyvatelům zbylých částí Plzeňského kraje | PO – PÁ 9-15 hod

Postup registrace a rezervace pro osoby starší 65 let

1. Registrace
– Zadejte na webu CRS registrace.mzcr.cz své telefonní číslo.

– Obratem vám na něj přijde čtyřmístný PIN, který pak zadáte do systému.

-Otevře se vám formulář, do kterého vyplňte údaje o očkované osobě.

-Vyberte si preferované očkovací místo.

Registrace je v první fázi vše, co můžete aktivně pro očkování udělat. Po provedení registrace čekáte, až vámi vybrané očkovací místo vypíše nové termíny očkování, a pokud budete na řadě systém vám zašle přes SMS výzvu k provedení rezervace.
Řazení k očkování v CRS probíhá vždy podle věku (od nejstarších po mladší). CRS bude mezi běžnou veřejnost registrující se na základě věku vkládat automaticky i osoby registrované na základě jiných kritérií (např. profese – viz pedagogičtí pracovníci). Datum a hodina registrace nemá vliv na výsledné pořadí očkování.

2. Rezervace
-Jakmile obdržíte SMS s výzvou k provedení rezervace a s novým šestimístným kódem (PIN2) můžete provést na webu CRS rezervace.mzcr.cz rezervaci termínu očkování.

-Pomocí čísla pojištěnce (zpravidla rodné číslo) a PIN2 se přihlaste do systému.

-Vyberte datum a čas prvního očkování. Termín pro druhé očkování se vám automaticky vygeneruje podle typu očkovací vakcíny.

-Rezervaci je třeba provést co nejrychleji, nejpozději však do termínu očkování nebo do 72 hodin od obdržení SMS výzvy.

-Pokud z jakéhokoli důvodu neprovedete rezervaci včas, vrátíte se zpět do registrace a čekáte na novou SMS s výzvou z očkovacího místa.

-Toto lze opakovat nejvýše dvakrát. Pokud ani potřetí nevyužijete výzvu k rezervaci termínu, registrace vám zaniká. Můžete si ale kdykoli později vytvořit novou.