O víkendu vyjedou první posilové spoje na Lešnou

Foto: V. Cekota ml.

ZLÍN – S otevřením zlínské zoo a návratem návštěvníků plánuje Dopravní společnost Zlín-Otrokovice opět o víkendech vypravovat speciální spoje. Posilové linky č. 4 a 5 vyjedou z centra města až na Lešnou o nadcházejícím víkendu. Zbytek spojů jezdí nadále podle letních jízdních řádů.

V sobotu a v neděli, poprvé 17. a 18. dubna, vypraví DSZO devět spojů linky 4 a 5 navíc. Na trase z centra Zlína přes Kostelec a Štípu tak pojede cestujícím v nepracovních dnech nějaký spoj zpravidla jednou za dvacet minut. „Lidé směřující ze Zlína do zoologické zahrady a naopak představují během sezony významné procento cestujících na našich trolejbusových linkách č. 4 a 5. Přizpůsobujeme tomu každoročně svou přepravní kapacitu,“ vysvětlil ředitel DSZO Josef Kocháň.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Posilové spoje měly původně začít jezdit už od začátku dubna, letos se tak ale nestalo kvůli protiepidemickým opatřením, která zoo uzavřela. Spoje budou uvedeny v jízdních řádech linek 4 a 5 na zastávkách MHD a také ve všech elektronických jízdních řádech. V pracovních dnech je provoz MHD ve Zlíně a Otrokovicích řízen podle letních jízdních řádů.