Opilá řidička se snažila podplatit zlínské strážníky

Ilustrační foto

ZLÍN – Na řádné problémy má zaděláno třiačtyřicetiletá cizinka, kterou v pondělí večer přistihli opilou za volantem zlínští strážníci. Když ji chtěli podrobit dechové zkoušce, pokusila se je podplatit. Případem se nyní zabývají zlínští kriminalisté.

Strážníci řidičku auta značky Suzuki zastavili na Jižních Svazích, když špatně odbočila. Při kontrole byl z jejího dechu cítit alkohol. „Když chtěli dechovou zkouškou zjistit, zda skutečně před jízdou pila, žena zkoušku odmítla a opakovaně strážníkům nabídla peníze za to, aby ji nechali odjet. Když její nabídku nepřijali, přestala s nimi komunikovat,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K dořešení přestupku strážníci přivolali policejní hlídku. „Třiačtyřicetiletá cizinka policistům vysvětlila, že odpoledne vypila asi 0,7 litru vína a večer chtěla jet jenom o kousek dál vyřídit si nějaké záležitosti. Podrobila se dechové zkoušce, při níž přístroj ukázal hodnotu 1,01 promile. Odběru krve ke zjištění přesného množství alkoholu se podrobit odmítla,“ sdělila Kozumplíková.

Žena je nyní podezřelá z trestného činu podplácení, za což může jít do vězení až na 6 let. Navíc jí za odmítnutí odběru krve a za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí pokuta až padesát tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na dva roky.