Opilý a agresivní bezdomovec kradl, za tento rok má na kontě už sedmadvacet přestupků

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Chtěl nakoupit za pět prstů, což se mu nepodařilo, protože ho odhalili pracovníci bezpečnostní agentury obchodního centra. Ti hned na tísňové lince požádali o výjezd hlídky městské policie. Agresora zklidnila až nasazená pouta.

Jak dnes potvrdila tisková mluvčí městské policie Eva Kněžourová, k události došlo uplynulou neděli. Při příjezdu na místo ihned strážníci zjistili, že se jedná o nenapravitelného známého bezdomovce. Vyzvali ho, aby odešel z prodejny, ale ten nehodlal spolupracovat, a naopak zpustil spršku vulgarit a choval se velmi agresivně.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Provokativně si z obličeje strhl roušku a nechtěl si ji znovu nasadit. I přesto všechno se strážníkům podařilo muže odvést ke služebnímu vozidlu. Tam mu chtěli provést dechovou zkoušku, kterou nehodlal podstoupit a opět velmi sprostě hlídce nadával. „Poté si demonstrativně lehl na zem. Na výzvy, aby se postavil, nereagoval, naopak se snažil kopáním zasáhnout strážníky. Jeho agresivita stoupala, proto mu na zklidnění byla přiložena pouta,“ říká mluvčí.

Velice opilého, navíc špinavého a zapáchajícího bezdomovce hlídka odvezla na záchytku. Po vystřízlivění obdržel pokutu 10 tisíc korun.