Přerov má nové zastupitele, jednoho za SPD, druhého z KSČM

Jeden zastupitel je za SPD, druhý za KSČM

PŘEROV –  Zastupitelstvo města Přerova má nové dva členy. Stali se jimi Irena Hanzlová a Zdeněk Žamboch. Svůj slavnostní slib pronesli v pondělí 12. dubna.

Irena Hanzlová z SPD střídá v křesle Vladimíra Pospíšila, který odstoupil z funkce z osobních důvodů letos v únoru. Zdeněk Žamboch z KSČM nahrazuje dlouhodobého zastupitele Josefa Nekla, který před pár dny podlehl koronaviru.

S Josefem Neklem, na jehož židli od nynějška dne sedí, se znal osobně a cenil si jeho lidského přístupu k řešení problémů i širokého rozhledu. „Byli jsme přátelé, mezi naše společné záliby patřil sport, hlavně tenis a stolní tenis. Budu se snažit pokračovat v jeho zastupitelské práci, rád bych se vzhledem ke svým profesním zkušenostem věnoval prevenci kriminality. A budu sledovat i rozvíjení sportovních aktivit mládeže,“ plánuje si zastupitel Žamboch.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Irena Hanzlová není pro přerovskou politickou scénu žádným nováčkem. Je činná v poradních orgánech rady města, které jsou jí díky profesnímu zaměření blízké, pracuje v Komisi pro sociální věci a zdravotnictví a také v Komisi pro občanské záležitosti. „Jsem zdravotní sestra a celý život se pohybuji v tomto oboru, působila jsem v Okresním ústavu sociálních služeb, byla vrchní sestrou na přerovském letišti, pracovala i na železniční poliklinice,“ říká Hanzlová.

Od roku 2015 je v důchodě, ale ani v penzi se své práce nevzdala a působí jako zdravotní sestra v domácí péči. Celoživotně se také jako vedoucí ozdravných pobytů na táborové základně věnuje dětem a mladým lidem. „I v zastupitelstvu bych se chtěla zabývat především zdravotními a sociálními tématy, věnovat více péče seniorům a jejich potřebám, ale i zájmům nejmladších Přerovanů. Zajímám se celkově o život ve městě a žádné téma mi nebude cizí,“ dodává Hanzlová.