Připojte se k ostravskému primátorovi při sobotním úklidu Ostravy

Foto: MMO - Ostravský primátor Tomáš Macura (vlevo) během stejné akce na jaře 2019

OSTRAVA – Igelitové pyle, rukavice, nebo teleskopické kleště. To bude výbava každého účastníka sobotní úklidové akce pořádané městem 17. dubna v centru Ostravy. Uklízet se bude od 9:00 hodin ráno a ruku k dílu přiloží i sám ostravský primátor. Cílem této dobrovolnické aktivity je vysbírat odpadky a zkrášlit město.

„V sobotu 17. března dopoledne budeme uklízet Ostravu u Slezskoostravského hradu. Vyčistíme jeho okolí a pokračovat budeme kolem cyklostezky směrem k Dolní oblasti Vítkovice,“ řekla k chystané akci mluvčí magistrátu, Andrea Vojkovská s tím, že úklid se bude týkat i pravého a levého břehu řeky Ostravice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedná se o dobrovolnickou akci, jejímž cílem je uklidit okolí od odpadků a nepořádku. Akce se zúčastní úředníci a zástupci samosprávy města a obvodů. Předpokládaná doba úklidu je od 9:00 do 12:00 hodin. Ostravský tým povedou primátor města Tomáš Macura a náměstkyně Kateřina Šebestová.

Pokud máte chuť a čas, připojte se a svou účast potvrďte na email dbrazinova@ostrava.cz nejpozději do 16. dubna do 12 hodin. Přihlášeným budou zaslány podrobnější informace. Zajištěny budou ochranné rukavice, odpadkové pytle i dezinfekce na ruce. Sraz účastníků se stále povinnými respirátory, je v 9 hodin na parkovišti u Slezskoostravského hradu.

Vedení města věří, že se k akci přidá i hodně lidí, kterým veřejný prostor není lhostejný. „Odpadků a nepořádku kolem řeky je bohužel opravdu velké množství,“ řekla náměstkyně Šebestová s tím, že kvůli epidemiologické situaci  se město nemohlo oficiálně účastnit celorepublikové akce Ukliďme Česko v plánovaném termínu na konci března.

“Rozhodli jsme se proto pro úklidovou akci v náhradním datu, po ukončení nouzového stavu,“ uvedla ještě náměstkyně.

Foto: MMO