Probíhá registrace další věkové skupiny. Kraj chce urychlit očkování v centrech

Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Registrovat se k očkování mohou ode dneška zájemci ve věku 65+. Termíny budou i nadále nabízeny podle data narození. Očkování v centrech dosud brzdil nedostatek vakcín.

Skupina 65+ čítá v kraji až 32 tisíc osob. Zájemci se mohou hlásit přes webovou adresu a poté musí vyčkat na zaslání zvací SMS s ověřovacím kódem PIN 2. Postupně, jak budou chodit vakcíny, budou rozesílány i zvací SMS. „Registrační systém nabízí termíny automaticky, navíc stále vyzývá k objednání i ty, kteří v minulosti své objednání nevyužili nebo ho zrušili,“ upozorňuje hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Očkovací centra nejsou plně využita

V očkovacích centrech na Vysočině bylo již podáno téměř 90 tisíc dávek vakcíny. Každé z center aktuálně proočkuje 2,5 až 3 tisíce osob týdně, kapacita center je ale využívána jen přibližně z padesáti procent. Pokud občané 70+ na svou dávku u praktického lékaře stále čekají, je možné zvážit přeregistraci do očkovacího centra, stačí zavolat  na informační linku 564 602 602. „V okamžiku, kdy budeme mít k dispozici více vakcín, můžeme očkování v centrech dále zrychlovat a nabídnout rychlejší objednávání i těm, kteří možnosti přeregistrace z ordinací praktických lékařů využili,“ dodal Vítězslav Schrek.

V tomto týdnu bylo v kraji rozvezeno 12 870 dávek Pfizer/BioNTech, dalších 700 dávek AstraZenecy putovalo do vybraných ordinacích praktických lékařů. V následujícím týdnu kraj očekává 12 870 dávek Pfize/BioNTech a 3 700 dávek Moderny pro očkovací centra. Dalších 1 900 dávek očkovací látky AstraZenecy bude příští týden rozvezeno k praktickým lékařům.

V tuto chvíli je před tzv. čekací závorou v očkovacích centrech pět tisíc osob. Nejrychleji jsou termíny přidělovány ve Žďáře nad Sázavou a v Novém Městě na Moravě. Rychle odbavuje registrované klienty i jihlavské očkovací centrum v Hruškových Dvorech.

Do Hruškových Dvorů s vyplněným dotazníkem

V jihlavském očkovacím centru a v nemocnici zdravotníci dosud podali 20 tisíc očkovacích dávek. Druhou dávku již obdrželo 8 tisíc lidí. Zdravotníci apelují na všechny registrované zájemce, kteří se do Hruškových Dvorů chystají, aby si na stránkách nemocnice předem stáhli dotazníky a vyplnili je doma. Ušetří tak čas sobě, ale i ostatním.