Řidič autobusu narazil na nádraží do zaparkovaného auta. Neuvěříte, kolik nadýchal

OLOMOUC – V pondělí 12. dubna krátce před polednem vyjížděli policisté k dopravní nehodě autobusu a Superbu na autobusovém nádraží v Olomouci. Řidič autobusu jel bez cestujících, nejprve narazil do betonového kužele a asi po 200 metrech do za parkovaného auta. Dechové zkoušky prokázaly, že se řidič před jízdou notně posilnil.

„V pondělí 12. dubna krátce před polednem jsme vyjížděli k dopravní nehodě autobusu a vozidla Škoda Superb na autobusovém nádraží v Olomouci,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Policisté na místě zjistili, že 51letý řidič autobusu jel bez cestujících po ulici Sladkovského, kde narazil do betonového kužele. V jízdě pokračoval a zhruba po 200 metrech narazil do zaparkovaného Superbu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Řidič při dechových zkouškách nadýchal postupně 3,28, 3,70 a 3,59 promile. Policisté mu na místě zadrželi řidičák. Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, hrozí mu šest měsíců až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz řízení. Při nehodě vznikla škoda za 90 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .