Rizikové povolání? Starosta Bělotína!

Před touto budovou k incidentu došlo, foto: Petr Svoboda, Obec Bělotín

OLOMOUCKÝ KRAJ –  Není člověk ten, aby se zalíbil všem. Staré přísloví opět vydalo svou pravdivost. Doslova na „tělo“ se o tom přesvědčil starosta obce Bělotína, se kterým si přišel nevybíravým způsobem vyřídit své spory nespokojený spoluobčan. Nelíbilo se mu, jak starosta ve své funkci pracuje. Účtování s úřední osobou bude mít dohru.

Dlouhodobé spory si muž se starostou hodlal vyřídit přímo před budovou Obecního úřadu. Starosta zrovna nastupoval do svého vozidla, když na něj začal muž křičet a vyhrožoval mu i újmou na životě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vytáhl z opasku zavírací nůž, kterým šermoval kolem sebe a také směrem k poškozenému. Vzápětí nožem propíchl jednu přední pneumatiku a hned nato i druhou přední pneumatiku. Starosta využil této chvilky k tomu, aby utekl do budovy úřadu a vyčkal tam do příjezdu policejní hlídky. Tu mezitím přivolali jeho spolupracovníci, protože celý incident viděli z okna,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Policejní hlídka agresora s nožem zadržela a převezla na policejní služebnu do Hranic, kde byl umístěn do cely. „Příčinou útoku byly dle prvotních sdělení zřejmě dlouhodobé výhrady podezřelého vůči práci starosty, kdy nebyl spokojen s výkonem jeho funkce,“ dodala Zajícová.

Podezřelý nebyl v dané chvíli pod vlivem alkoholu ani návykových látek. Na vozidle způsobil škodu předběžně odhadnutou na pět tisíc korun. V současné době je útočník podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody od šesti měsíců až do šesti let.