Stále můžete podávat návrhy do participativního rozpočtu Náš Valmez

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Premiérový ročník participativního rozpočtu Náš Valmez je v plném proudu, obyvatelé mají čas do konce května podat svůj návrh na zvelebení města. Zatím přišlo od občanů 11 návrhů.

Zastupitelé vyčlenili pro rok 2022 celkem dva miliony korun, které se rozdělí mezi vítězné návrhy. Pokud tedy máte nápad, jak zvelebit město a jeho místní části, stačí vyplnit formulář na webové stránce, případně vyplnit ručně a doručit na adresu Městského úřadu, či přinést osobně do Turistického centra. Je také nutné dodržet pár pravidel a navrhnout projekt do půl milionu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Zatím jsme obdrželi 11 návrhů, mezi jinými například na výstavbu lezecké stěny či workoutového hřiště, ale také venkovní hru s pokladem nebo výsadbu stromové aleje,“ vypočítal starosta Robert Stržínek. Návrhy se budou shromažďovat do 31. května, poté vedení posoudí realizovatelnost a sami občané vyberou vítěze. Cílem projektu je vtáhnout obyvatele města do rozhodování o podobě veřejného prostranství ve Valašském Meziříčí.