V Zábrdovicích vznikne stovka nových parkovacích stání

Ilustrační foto

BRNO – Nový polyfunkční dům a stovka parkovacích stání čeká Zábrdovice. Radní dnes doporučili schválit prodej pozemků na nároží ulic Koliště a Cejl, na kterých vyroste soukromý objekt Hilbert House s parkovištěm pro veřejnost. Prodej ještě musí schválit zastupitelstvo.

Společnost CERE za pozemky zaplatí více než 19 milionů, město od ní požaduje zřízení sta parkovacích míst, které by mohli využívat občané. Parkování bude placené, smlouva ale deklaruje, že poplatek nepřekročí obvyklé ceny parkování. Pokud CERE své závazky nesplní, bude muset zaplatit pokutu. Výstavba polyfunkčního domu proběhne ve dvou etapách. I. etapa zahrnuje spodní stavbu, tedy parkoviště o 4 podzemních podlažích a 1 nadzemním, II. etapa zahrnuje nadzemní objekt o devíti patrech, ve kterých budou hlavně kanceláře se zázemím. „V centru města je každé parkovací místo cenné. Jsem proto velmi rád, že jsme se společností CERE, se kterou Brno jedná již od roku 2010, domluvili odprodej pozemků. Díky tomu vznikne v Zábrdovicích 100 veřejných parkovacích míst,“ uvedl radní pro oblast majetku Róbert Čuma. Dle smlouvy je společnost povinna dokončit a zkolaudovat stavbu do pěti let od uzavření smlouvy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.