Video: S více než dvěma promile chtěl na babetě ujet policistům

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Krátce před půl jedenáctou večerní chtěla policejní hlídka stopnout osobu, která po silnici prapodivně kličkovala na mopedu. Vyklubal se z toho muž bez řidičáku a se zákazem řízení.

K události došlo, jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, minulou sobotu v Červeném Kostelci. Kličkující mopedista jel po silnici ve Strmé ulici, policisté použili k jeho zastavení výstražná světla a světelného nápisu STOP a vyzvali ho, aby zastavil. Před křižovatkou ulic Boženy Němcové a Náchodské svůj moped zastavil, ale to byl jen na několik vteřin a pak začal policistům ujíždět. „Vydal se po ulici Náchodská, dále různými uličkami, kde projel i jednosměrkou a nakonec ztratil orientaci, najel do areálu jedné firmy, kde kvůli plotu již nemohl dále pokračovat. Z babety seskočil a chtěl se dát na útěk,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož neměl kam utéct, tak se zastavil, zvedl ruce nad hlavu a začal s policisty spolupracovat. I když neměl žádné doklady, tak hlídka zjistila, že se jedná o 25letého muže z Policka. Mopedista byl podroben dechové zkoušce, která ukázala více jak 2 promile alkoholu v dechu. Z dalšího šetření policisté zjistili, že si muž před jízdou dopřál 5 piv a asi 7 panáků tvrdého alkoholu, navíc nevlastní řidičák. V rejstříku trestů má muž evidovány už tři zákazy řízení motorových vozidel, přičemž poslední mu vypršel na podzim minulého roku.

„Muže nyní čeká obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může být odsouzen až k ročnímu vězení,“ dodává mluvčí.