Ecce Homo bude, zůstaňte doma! Organizátoři musí splnit velmi přísné podmínky

ŠTERNBERK – O víkendu 24. a 25. dubna se ve Šternberku pojede závod Ecce Homo na zkrácené trati, a to jako první díl seriálu AUTOKLUB mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu 2021 Je to úplně poprvé, kdy organizátor žádá všechny diváky a fanoušky, aby zůstali doma. Závod se totiž může uskutečnit pouze za velice přísných podmínek.

Pořádající AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK získal výjimku pro pořádání tohoto podniku od Národní sportovní agentury – ovšem s povinností splnění podmínek, které vytvořilo Ministerstvo zdravotnictví. V první řadě musí pořadatel je zajistit nepřítomnost diváků po dobu konání akce. Slabou útěchou je fakt, že se organizátor snaží zajistit online přenos, minimálně ze startovního prostoru, včetně komentáře, kterého se opět ujme skvělý komentátor Roman Krejčí. Přítomnost diváků nebude možná ani v parkovišti závodních strojů, které bude po celou dobu konání závodu pro veřejnost uzavřeno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Závod bude probíhat na základě přísných a závazných hygienicko-protiepidemických podmínek. Bude probíhat vstupní filtr do areálu konání sportovní akce, kdy se bude měřit teplota, všichni účastníci, ať už jezdci, mechanici nebo pořadatelé, musí doložit negativní test ne starší než 48 hodin,“ píše se na webu města Šternberka. Organizátor je dále povinen zajistit nošení prostředků k ochraně dýchacích cest v areálu sportovní akce, to je minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95. Pořadatel musí dále zajistit co nejmenší počet přítomných osob a jednotlivá oddělení budou pracovat co nejvíce osamoceně. V době závodu se nesmí konat žádné slavnostní ceremoniály. Start závodu proběhne bez oficiálních funkcionářů a slavnostní předání cen nebude organizováno.

Z hlediska sportovní stránky dojde k několika zajímavým soubojům s časomírou. Zúčastní se několik jezdců s novou technikou, kdy bude Ecce Homo jejich prvním ostrým startem. Organizátoři se budou snažit dostat k vám co možná nejvíce záběrů a informací z konání závodu, ať už prostřednictvím kamer, online zpráv, a především sociálních sítí – na facebooku i na instagramu.

Závod bez diváků bude smutný za jména pro samotné jezdce, ale jak ubezpečuje organizátor, byla to jediná možnost, jak závod uskutečnit. Zároveň věří, že se fanoušci i závodníci se jí tou na 40. ročníku mistrovství Evropy Ecce Homo, ve dnech 28.–30. května 2021!