Feťáci se stahují do center měst, stříkačky se válí i u dětských hřišť

PROSTĚJOV – Jiná doba, jiné manýry. Zatímco v minulosti se feťáci před zbytkem populace skrývali v zákoutích, dnes již drogové vášni podléhají zcela veřejně, a to i bezprostřední blízkosti centra města. Parky, hřiště a další veřejná místa, na nichž si běžně hrají děti, nejsou zárukou bezpečí. Ještě větší problém, než fyzická destrukce drogově závislého jedince a sociální aspekty vůči společnosti, jsou pak použité stříkačky. Kontakt s nimi může jedinci přivodit obrovské zdravotní problémy.

Feťáci si s likvidací svých „pomůcek“ skutečně hlavu nelámou, a tak se stříkačky s jehlami válí skutečně všude. Výjimkou nejsou ani dětská hřiště. Prostějovští strážníci se na tento problém v minulém týdnu zaměřili. Během svých pochůzek nalezli čtyřicet kusů použitých stříkaček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jednalo se o místa na veřejném prostranství, jako jsou ulice, parky, sídliště, okolí dětských hřišť, sportovišť a další místa, kde se lidé běžně pohybují,“ potvrdil strážník František Adámek, „prosíme naše občany, aby v případě nálezu injekční stříkačky nebo použité jehly, na tento nebezpečný odpad nesahali a nepokoušeli se ho vzít do rukou nebo jej z místa odstranit například vhozením do nádob s odpadem. Je zapotřebí se vždy obrátit na strážníky a ohlásit přesné místo nálezu.“ Strážníci jsou k likvidaci tohoto infekčního odpadu proškoleni.