Kvůli nevychladlému popelu v plastové popelnici začala hořela kůlna, oheň ohrožoval i blízký rodinný dům

foto: HZS Královéhradeckého kraje

NÁCHODSKO – Kolikrát hořelo z nedbalosti by se dalo asi těžko spočítat. Zrovna z takové příčiny vznikl požár, který musely likvidovat čtyři jednotky hasičů. Plameny ohně napáchaly škodu skoro za sto tisíc korun.

K události došlo tuto středu krátce po čtvrté hodině odpolední v obci Žďárky.  Dřevěná kůlna, kterou zcela pohltil oheň, se nacházela doslova jen několik kroků od rodinného domu. Při příjezdu jednotek na místo bylo nutné se soustředit nejen na likvidaci plamenů, ale také na ochránění domu. „Během několika málo minut byl požár pod kontrolou, po 17. hodině ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání, a sice vysypání horkého popela do plastové popelnice,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Plameny značně poničily celou konstrukci kůlny i její zahradnické vybavení. Škoda, kterou oheň napáchal byl odhadnuta zhruba na 100 tisíc korun, díky rychlému zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty představující 750 tisíc korun.  Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky Hronov, Žďárky a Velké Poříčí.