Muž si přišel do sběrného dvora pro měď, avšak mimo otvírací dobu

Ilustrační foto

BRNO – Starší muž se rozhodl navštívit sběrný dvůr v Žabovřeskách, ze kterého si chtěl odnést měděné věci. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby mělo středisko otevřeno. Takto se bude zodpovídat u správního orgánu.

Náhodný kolemjdoucí si všiml muže prohledávajícího obsah kontejnerů ve sběrném dvoře mimo otevírací dobu. Vše proto nahlásil na linku 156 a na místo se už vydali strážníci. Zastavili se za dvoumetrovým plotem a pozorovali muže, který z nádoby vytahoval a zkoumavě si prohlížel kovové předměty. Poté si všiml, že se na něj hlídka dívá, proto věci hbitě vrátil na své místo. To mu nebylo nic platné, jelikož muži zákona veškeré jeho počínání natočili na své kamery. „Muž ve věku padesát šest let se nám přiznal, že zamýšlel odnést si měděné věci, které chtěl poté zpeněžit,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Na místo byla přivolána republiková policie, která vyloučila spáchání trestného činu, a tak se případ dořeší u správního orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.