Nečekaný nález na zahradě: 1000 let staré lidské kosti!

Majitel nemovitosti se asi hodně divil, foto: policie

KRALICE NA HANÉ – Kopal bazén a narazil na lidské kosti. Tak lze v krátkosti shrnout objev, který se ve středu podařil muži z Kralic na Hané. V tu chvíli ovšem muž netušil, že se dívá na hrob tisíc let starý a jeho zahrada se stane středobodem pozornosti archeologů.

O tom, že byly Kralice na Hané osídleny už velmi dávno, není žádných pochyb. Teď o tom získal důkaz i muž, jehož rodinný dům na Tyršově ulici vydal svědectví tisíc let staré. Při kopání bazénu narazil majitel nemovitosti na lidské ostatky. Na místo byli přivolaní policisté, kteří zjistili, že se jedná skutečně o lidské kosti, které jsou v zemi uloženy velmi dlouho.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na místo byl přizván pracovník Ústavu archeologické památkové péče Brno, který stanovil, že se pravděpodobně jedná o pohřeb z období 9. až 11. století, tedy, že kosti zde odpočívají již asi tisíc let. Tak daleko do minulosti věcná příslušnost policistů nesahá, proto bude další nakládání s nálezem v rukách archeologů, kteří si místo převzali k odbornému prozkoumání,“ uvedl tiskový mluvčí policie František Kořínek.