Nemocnice Horažďovice vyšla vstříc velké poptávce. Brzy spustí antigenní testování!

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

HORAŽĎOVICE – Nemocnice Horažďovice zareagovala na trvalou velkou poptávku těch, kteří požadují antigenní testování na covid-19 a přímo ve své nemocnici zřizuje odběrové místo.

V provozu bude od pondělí 19. dubna každý pracovní den od 9 do 11 a od 13 do 15 hodin. Vyšetření je určené všem pojištěncům v systému zdravotního pojištění dle mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Po domluvě si mohou test nechat udělat i samoplátci. K vyšetření je třeba se rezervovat přes internetový rezervační systém a při odběru je nutné předložit kartičku zdravotní pojišťovny. V případě pozitivního výsledku vyšetření musí bezpříznakový žadatel absolvovat kontrolní PCR test.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Antigenní testy se provádí v ambulantní části v hlavní budově nemocnice. Je nutné se k nim objednat online přes internetový rezervační formulář, který je na webu nemocnic. „Není ale třeba mít od lékaře vystavenou takzvanou eŽádanku jako v případě PCR testu,“ říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška. Testovaná osoba na výsledek čeká zhruba 20 minut. Dostane ho v písemné podobě. Pokud by byl test pozitivní a vyšetřený by měl zjevné příznaky nemoci, bude považován za nemocného a krajská hygienická stanice mu nařídí karanténu. V případě pozitivity ale bez příznaků, bude vyšetřený vyzván, aby si nechal provést kontrolní PCR test.