Očkování v kraji dostalo přes 80 tisíc lidí, otevření dalších center brzdí nedostatek vakcín

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zdravotníci ve Zlínském kraji od začátku očkování aplikovali 113 822 dávek vakcín proti onemocnění covid-19. Očkuje se u praktických lékařů a v 8 centrech. Další místa hejtmanství neplánuje otevřít, dokud nebude mít dostatečné množství vakcín.

Alespoň jednu dávku doposud dostalo 80 544 lidí, druhou pak 33 278 lidí. Denně se zvládne naočkovat přes 3 tisíce zájemců. „Je na nás tvořen velký tlak, abychom otevřeli další očkovací centra, což zatím nemůžeme udělat. Potřebujeme mít zajištěné vakcíny pro ta stávající očkovací místa, aby byla plně využita. Vakcíny musíme dodávat také praktickým lékařům, kteří se do očkování zapojili. Další očkovací místa otevřeme tedy až ve chvíli, kdy jim budeme moci garantovat dostatečné množství vakcíny,“ vysvětlil hejtman Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Očkovací místo ve zlínské nemocnici se v blízké době přesune do PSG arény. Provoz tam bude zahájen 26. dubna. „Původní záměr byl otevřít toto očkovací místo o týden dříve. K posunu došlo z důvodu nedostatku vakcín. Máme tak alespoň větší prostor pro kvalitní přípravu velkokapacitního očkovacího místa, které musí být perfektně připraveno na nápor zájemců o očkování v příštích měsících,“ doplnil hejtman.

Kromě Baťovy nemocnice se lidé mohou nechat očkovat v 7 dalších centrech po kraji. V Uherskohradišťské nemocnici je centrum umístěno v budovách P a R ve východní části areálu, V Kroměříži se přesunulo do haly B na Výstavišti, ve Vsetíně se nachází ve víceúčelové sportovní hale na Lapači, ve Valašském Meziříčí v budově nové polikliniky, V Luhačovicích v místním Zdravotním středisku, v Uherském Brodě se očkuje v kině Máj a konečně ještě jedno místo v Uherském Hradišti se nachází v budově Rezidence Hradební naproti Bille.

Podle náměstkyně hejtmana Hany Ančincové se očkování příznivě promítlo do situace v sociálních službách. „V 35 zařízeních pobytových sociálních služeb je aktuálně nákaza covid-19 u 12 klientů a 31 zaměstnanců. Poskytovatelé sociálních služeb ve Zlínském kraji dbají na to, aby své klienty chránili, a vývoj nákazy v zařízeních ukazuje, že to dělají dobře,“ řekla Hana Ančincová.