Od května přibydou v kraji nová očkovací centra

Foto: Nemocnice Jihlava

KRAJ VYSOČINA – K současným očkovacím centrům, které v kraji fungují, přibydou další čtyři místa. Důvodem je plánované větší množství vakcín, které by měla Vysočina obdržet v průběhu května.

Na Vysočině začalo očkování proti covidu-19 na začátku ledna. Od té doby bylo proočkováno už více než 100 tisíc dávek vakcín. Nejrychleji jsou v současnosti očkováni klienti velkých očkovacích center v Jihlavě, Pelhřimově, Havlíčkově Brodě, Třebíči, Novém Městě na Moravě a Žďáře nad Sázavou.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nová očkovací centra budou otevřena v Přibyslavi, Počátkách, Chotěboři a Velkém Meziříčí. „Využití kapacit nových očkovacích míst bude záviset na množství vakcín, které by se mělo v květnu oproti dubnu zvýšit. V dubnu Vysočina dostává téměř třináct tisíc dávek týdně, v květnu by to mohlo být týdně okolo patnácti tisíc dávek,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Dvanáct očkovacích center by svou využívanou nebo připravenou kapacitou, v kombinaci s očkováním v ordinacích praktických lékařů, mělo prozatím potřebám regionu zcela postačovat.