Patnáctiletý kluk se nevrátil domů. Policisté pátrají v okolí Jundrova, v akci jsou i vrtulník a psovodi

zdroj: Policie ČR

BRNO – Krátce před půlnocí ze středy na čtvrtek ohlásili policistům rodiče patnáctiletého chlapce, že se hoch nevrátil domů. Po mladíkovi obratem začaly pátrat hlídky v brněnském Jundrově a okolí Komína především v terénu.

Ještě v noci propátrával oblasti chlapcova možného výskytu policejní vrtulník s termovizí. V dopoledních hodinách pak v oblasti Jundrova, Komína, v přilehlých lesních porostech a na březích Svratky operovaly desítky policistů, psovodi se služebními psy a ze vzduchu znovu policejní vrtulník. Několik hodin byl na místě také vůz záchranářů, aby poskytli přednemocniční neodkladnou péči, bude-li to třeba. „Policisté a kriminalisté postupně získávají informace a prověřují je. Získané informace k vypátrání mladíka zatím nevedly,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Hledaný Tomáš Pospíšil je asi 170 cm vysoký hubené postavy, má hnědé oči a tmavé krátce střižené vlasy. Na sobě má černé tepláky, na nohou černobílé tenisky Niké a mikinu. Podle zatímního zjištění policistů by se měl večer a v noci pohybovat v Komíně a Jundrově. „Kriminalisté také získali informaci, že by se měl pohybovat ve skupince s dalšími podobně starými mladíky a dokonce se do půl těla svléknout,“ doplnil Malášek. Pokud není odkaz aktivní, důvody pátrání pominuly.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

foto: David Pospíšil