Po 174 dnech se vracejí na Žižkárnu v Českých Budějovicích trhy

Trhy na Žižkárně v Českých Budějovicích (zdroj spolek Žižkárna)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Díky rozvolnění se v neděli 18. dubna uskuteční opět po 174 dnech velmi populární farmářské trhy v českobudějovickém centru Žižkárna, tedy v bývalých Žižkových kasárnách. Na trhy přijíždějí farmáři z celých jižních Čech. Navázaly na dříve velmi populární trhy U Vrby.

Poslední trhy se uskutečnily 25. října 2020. „Máme všichni radost, že je nyní můžeme obnovit. Konat se budou pak každých čtrnáct dní, jak byli lidé zvyklí. Dodržovat budeme samozřejmě veškerá platná protiepidemická opatření. To znamená, že zatím nebude k dispozici například doprovodný kulturní program nebo možnost posezení,“ uvedl za spolek Žižkárna Jan Mádl z Českých Budějovic.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Lidé si tu budou moci již tuto neděli koupit výrobky farmářů od 8:00 do 12:00 hodin. Poprvé se uskutečnily loni 26. dubna. Trhy jsou podpořeny z dotačního programu města České Budějovice.