Policisté z Vysočiny odhalili nezodpovědné řidiče. Testy ukázaly marihuanu, ale i amfetamin

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Opakované případy řízení pod vlivem drog řešili tento týden policisté na Třebíčsku, Pelhřimovsku a v Jihlavě. Řidiči, ale i jedna řidička, jsou nyní podezřelí ze spáchání přestupků, za něž mohou očekávat pokutu až dvacet tisíc korun, ale hlavně přijít až na jeden rok o řidičák.

Prvního z těchto řidičů zastavili policisté v pondělí 12. dubna odpoledne v Jemnici na Třebíčsku na ulici Široká. Třiačtyřicetiletý muž měl test pozitivní na marihuanu. Poté následoval čtyřiadvacetiletý řidič ve Studenci s pozitivním testem nejen na marihuanu, ale i na amfetamin. Dalšího, tentokrát dvaadvacetiletého mladíka s pozitivním testem na marihuanu kontrolovali policisté na Pelhřimovské ulici v Humpolci.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následující den neunikl policejní kontrole další mladý muž. Tentokrát jej policisté zastavili ve Vícenicích u Náměště nad Oslavou. Čtyřiatřicetiletý řidič škodovky z Brněnska skončil s pozitivním testem na amfetamin.

Pozitivní test měla i mladá žena

Usednout za volant pod vlivem drog si troufla i třiatřicetiletá řidička. Tu policisté kontrolovali ve středu 14. dubna odpoledne U Agrostroje v Pelhřimově. „Test na drogy, kterému se podrobila, vykázal přítomnost marihuany a amfetaminu. Policisté řidičku vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, což bezdůvodně odmítla,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Zatím poslední dva případy řízení pod vlivem drog odhalili policisté ještě tentýž den večer v Jihlavě. Na ulici Okružní se policejní kontrole nevyhnul pětadvacetiletý řidič Škody Octavia, jeho test byl pozitivní na amfetamin. Vzápětí jihlavským policistům neunikl ani čtyřiadvacetiletý muž z Havlíčkobrodska. „Při kontrole nepředložil řidičský průkaz a test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na amfetamin. Dále se řidič odmítl bezdůvodně podrobit lékařskému vyšetření,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Všem těmto řidičům policisté na místě další jízdu zakázali. Za řízení pod vlivem drog jim teď hrozí pokuta ve výši 2 500 až 20 000 korun a zákaz řízení na půl roku až jeden rok.