Při požáru rodinného domu, plného odpadků, zemřel jeden člověk

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Čtyři jednotky hasičů musely přispěchat krátce před druhou hodinou v noci, k požáru stavení v městské části Svobodné Dvory. Proč při něm musel zemřít člověk a jak k němu došlo, nyní musí vyšetřit hasiči ve spolupráci s policií.

Jak dnes potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová, k události došlo tento čtvrtek v ulici Chaloupky. Když přijely jednotky na místo, tak zjistily, že k požáru došlo v jedné z místností domu, který byl zahlcen odpadky. „Uvnitř domu objevili jednu osobu, kterou vynesli a poskytli jí první předlékařskou pomoc. I přes okamžitě zahájenou neodkladnou resuscitaci, ve které pokračovala i zdravotnická záchranná služba, se nepodařilo člověka bohužel oživit,“ říká mluvčí.

Po dalším ohledání objektu bylo jasné, že se v něm nikdo další nenachází. Oheň, který především poničil vybavení pokoje, se podařilo jednotkám uhasit za necelou hodinu. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a z centrální stanice Hradec Králové, dobrovolné jednotky města Hradec Králové Plácky a Plačice, dobrovolná jednotka Třebeš držela zálohu na zbrojnici.