Řidič u Uherského Brodu jel příliš rychle, čelní střet s nákladním autem nepřežil

Foto: Policie ČR

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Vážná dopravní nehoda u Uherského Brodu skončila tragicky. Včera po šesté večer tam vyhasl život sedmatřicetiletého řidiče fabie. Letos jde o pátou smrtelnou nehodu ve Zlínském kraji.

K havárii došlo na silnici II/490 mezi Polichnem a Uherským Brodem. „Sedmatřicetiletý řidič Škody Fabie při jízdě od obce Polichno na Uherský Brod nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu pravotočivou zatáčkou vyjel s vozidlem do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním vozidlem značky Iveco, jehož čtyřiačtyřicetiletému řidiči se i přes veškerou snahu nepodařilo střetu zabránit. Řidič Škody Fabie na místě zemřel,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič v nákladním autě po srážce sjel částečně mimo silnici k železniční trati. Dechová zkouška u něj byla negativní a z havárie vyvázl bez zranění.

Nehodu na místě šetřili uherskohradišťští dopravní policisté společně s kriminalisty. Během té doby byla silnice uzavřena.