Šílený nápad motorkáře najet na dálnici do protisměru, aby ujel policii, skončil tragicky!

Foto: Policie ČR

PRAHA-ZÁPAD – Další motorkář na dálnici nesmyslně zariskoval a fatálně to odnesl. K čelnímu střetu motocyklu s dodávkou došlo ve středu odpoledne za 5. kilometrem dálnice D5 ve směru na Plzeň.

Po třinácté hodině se 41letý motocyklista řítil vysokou rychlostí po dálnici D5. Policisté mu mezi 6. a 7. kilometrem ve směru od Plzně na Prahu naměřili rychlost jízdy více jak 200 km za hodinu. Potom sjel na z dálnice směrem na Rudnou, kde na výzvy k zastavení hlídce zastavil. Jenže když k němu policisté přistoupili, šlápnul na plyn a začal jim ujíždět. Najel na dálnici D5 do protisměru (do jízdního pásu pro směr jízdy Praha – Plzeň), kde po ujetí necelého půl kilometru čelně narazil do protijedoucí dodávky.

Motorkář na místě podlehl vážnému zranění a 59letý řidič dodávky musel být po vyproštění transportován vrtulníkem s těžkým zraněním do jedné z pražských nemocnic.

Z vyšetřování na místě bylo zjištěno, že motocyklista řídil stroj s platnou blokací řidičského oprávnění. Kriminalisté z Prahy venkov-západ u zemřelého nařídili soudní pitvu.

Dálnice byla obousměrně uzavřena od odpolední jedné hodiny do půl třetí, poté byl provoz obnoven na Prahu a na Plzeň pouze odstavným pruhem. Od 17 hodin byla průjezdná oběma směry.

Foto: PČR