Sněhová nadílka přerušila opravy silnice mezi Vsetínem a Ústím

Foto: ŘSD ČR

VSETÍN – Zimní počasí a intenzivní sněžení vyhnalo silničáře z opravovaného úseku silnice I/57. Rekonstrukcí tu prochází část od mostu přes Bečvu v Ústí po sjezd na sídliště Ohrada. Upozornila na to mluvčí zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Lucie Trubelíková.

Přerušení prací by nemělo trvat dlouho. „Příští týden už bychom v započatém díle opět měli pokračovat. Opravy povrchu vozovky v tomto 2,1 kilometru dlouhém úseku dokončíme v červnu. Provoz bude již omezen jen lokálně,“ sdělila Trubelíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na silnici se opravují oba jízdní pásy včetně nájezdových a sjezdových ramp z a na sídliště Ohrada a zpevňují se krajnice. „Po celé délce dojde k odfrézování stávajícího povrchu a položení nové vozovky. Součástí oprav bude také výměna svodidel, směrových sloupků, odstranění náletových dřevin, čistění krajnic a příkopů a zpevnění krajnic,“ popsala Lucie Trubelíková.

Práce na úseku by měly skončit v červnu. Náklady přesáhnou částku 14 milionů korun včetně DPH.

Foto: ŘSD ČR