Spolupracovníka obtěžoval stovkami SMS a e-mailů. Stalkera nyní stíhá policie

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JINDŘICHOHRADECKO – Nebezpečné pronásledování prostřednictvím elektronické komunikace aktuálně vyšetřují jindřichohradečtí kriminalisté. Podezřelý muž přes dva měsíce posílal svému spolupracovníkovi SMS zprávy a e-maily, ve vícero případech i se sexuálním podtextem.

O případu informovala policejní mluvčí Hana Millerová. Podezřelý přinejmenším v době od poloviny září do počátku prosince 2020 z obce na Jindřichohradecku prostřednictvím elektronických komunikací, a to z nejméně 16 e-mailových adres, dále prostřednictvím aplikace messenger i   prostřednictvím mobilního telefonního čísla, měl dlouhodobě a soustavně pronásledovat svého spolupracovníka ze zemědělského družstva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Poškozenému i přes opakované upozornění z jeho strany, aby takto podezřelý nečinil, měl zaslat nejméně 244 e-mailových zpráv dále nejméně 482 SMS zpráv, ale i další zprávy prostřednictvím aplikace messenger. Ve vícero případech i se sexuálním podtextem, kdy mu měl i v několika případech vyhrožovat zveřejněním intimních fotografií poškozeného prostřednictvím sociálních sítí,“ popsala Millerová.

Podezřelý muž tak podle policie činil patrně s úmyslem, aby s ním jeho spolupracovník opět začal komunikovat a kamarádit. Jednání podezřelého však vzbudilo v poškozeném důvodnou obavu o jeho zdraví.

„Jindřichohradečtí kriminalisté ve věci již počátkem prosince 2020 zahájili úkony trestního řízení a přečinem nebezpečné pronásledování se intenzivně zabývali,“ uvedla policejní mluvčí. V tomto týdnu si podezřelý převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Obviněný muž je trestně stíhán na svobodě.