Syn chtěl na Jesenicku zavraždit otce, prý ho k tomu nabádaly hlasy v hlavě

JESENICKO – Policie dnes informovala o pokusu vraždy, který se stal v pondělí 12. dubna v noci v obci na Jesenicku. Syn zaútočil v dílně na svého otce a několikrát ho udeřil kovovým nářadím do hlavy. Útočník kriminalistům vypověděl, že k vraždě ho nabádaly hlasy v hlavě.

V pondělí 12. dubna o půl druhé v noci vyjížděli policisté k fyzické potyčce mezi otcem a synem v obci na Jesenicku. Podle dosavadního zjištění měl dvaatřicetiletý syn v dílně zaútočit na svého sedmapadesátiletého otce a několikrát ho udeřit kovovým nářadím do hlavy. Otec se dal před synem na útěk, ale agresor jej dostihl a v útoku pokračoval. Napadenému muži se podařilo doběhnout až před sousední dům. Podezřelý hluk zaslechl soused, který agresora okřikl a běžel poškozenému na pomoc. Útočník mezitím utekl. Přivolaní policisté jej vzápětí vypátrali a zadrželi. Napadený muž byl se zraněním ihned převezen do nemocnice v Jeseníku. Jeseničtí kriminalisté přivolali na místo krajské kolegy, kteří si případ převzali.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Obviněný muž kriminalistům vypověděl, že slyšel v hlavě hlasy napovídající mu, aby zabil otce a pokud to neudělá, sám zemře,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Ovlivnění alkoholem nebo drogami nebylo u útočníka prokázáno. Soud poslal obviněného do vazby, muž nebyl v minulosti trestně stíhán. Za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu mu hrozí deset až osmnáct let za mřížemi.