V pardubickém parku Na Špici vznikne nové workoutové hřiště pro veřejnost

PARDUBICE – Outdooroví sportovci se už v červenci dočkají nového workoutového hřiště v parku Na Špici. S jeho výstavbou se včera začalo ve volném prostoru v blízkosti řeky Labe a loděnice. Hřiště o rozměru 100 metrů čtverečních bylo navrženo ve spolupráci s profesionálními sportovci, bude sloužit široké veřejnosti od dětí po dospělé, vyžití najdou také lidé s handicapem.

Hřiště postaví městský obvod I za výrazného finančního přispění radnice do začátku prázdnin. Park Na Špici má na svém území už několik menších workoutových ploch s posilovacími stroji. Nové hřiště bude výrazně větší a vybavenější. Disponovat bude mj. svislými žebřinami, vodorovným i šikmým žebříkem, bradly, hrazdami, ale i bradly pro vozíčkáře či třemi plyometrickými bednami.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Plocha hřiště je vyrobena z dvouvrstvé pryžové hmoty pro maximálně bezpečný dopad. Pro nejmladší na jejím povrchu nebudou chybět grafické prvky pro člunkový běh nebo pro skok daleký. S návrhem parametrů hřiště i materiálů a ve finále s výběrem zkušeného zhotovitele nám pomáhali odborníci, mj. profesionální sportovci,“ uvedl zastupitel města Vojtěch Jirsa s tím, že podoba hřiště bude vhodná i pro závody profesionálů.

„Třetím rokem motivujeme městské obvody v Pardubicích k vytipování míst pro venkovní a široké veřejnosti přístupná sportoviště. Mimo spolupráce na projektech jim nabízíme padesátiprocentní spoluúčast na investičních nákladech. Za radnici jsme kladli důraz na to, aby sportoviště svými parametry nebylo jen pro zkušené sportovce, ale i pro úplné začátečníky, starší generaci, obsahuje i prvky pro sportovce s hendikepem,“ upřesnil náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký.

Celkové náklady projektu činí 683 tisíc korun, město uhradí půlku, tedy 342 tisíc korun z Programu podpory sportu, druhá polovina nákladů pak půjde za městským obvodem I. Nové workoutové hřiště Na Špici by mělo být dokončeno nejpozději 30. června tohoto roku, aby už bylo přes celé léto a podzim, pokud epidemická situace dovolí, plně k dispozici.

Foto: Statutární město Pardubice