V Přerově hořel „činžák“: Evakuace proběhla v dýchacích přístrojích

foto: HZSOL

PŘEROV – Drama na Žerotínově náměstí. Obyvatelé zdejšího bytového domu se včera ocitli v ohrožení života. V průjezdu domu vypukl požár, jehož dým se rychle rozšířil do bytů a vyžádal evakuaci a zásah v dýchací technice. Dvě osoby byly zraněné.

Hořet začalo ve středu odpoledne. Hustý kouř dával tušit, že jde do tuhého. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Hasiči ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému zahájili evakuaci, a to za využití vyváděcích dýchacích masek. Celkově z hořících, zakouřených prostor zachránili šestnáct osob.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Hasiči provedli důkladnou kontrolu prostor zasažených požárem a zakouřením. Nenalezli žádné další uvězněné osoby. Okolní budovy, vykazující vysoké tepelné hodnoty, důkladně překontrolovali vizuálně i s využitím termokamery,“ popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Ze zakouřených prostor byly také zachráněna i domácí zvířata.

Jednotkám se v krátkosti podařilo požár lokalizovat a zamezit tak výraznému rozšíření i nebezpečí větších škod, naštěstí vše je i bez vážnějších zranění. Do samotných bytů se oheň nedostal. Co je příčinou vzniku požáru, hasiči prozatím šetří.

foto: HZSOL