VIDEO: Policie hledá zlodějku. Ukradla mobil a okradené ženě hrozila bodnutím

ilustračnífoto

BRNO – V úterý krátce před 20. hodinou v Brně okradla cestující cizinku v tramvaji neznámá zlodějka. Když po ní chtěla okradená cestující, aby jí mobil vrátila, agresivní zlodějka jí hrozila bodnutím.

Dramatickou situaci zažila třiatřicetiletá vystrašená cizinka (zelená elipsa) v jedné brněnské tramvaji. Poškozenou si zřejmě drzá pachatelka vybrala proto, že v ruce viditelně držela mobilní telefon, ze kterého poslouchala hudbu. Jakmile si k ní podezřelá přisedla, bleskově jí přístroj vytrhla z ruky. Posunky navíc vzrušeně gestikulovala, že si potřebuje akutně zavolat. Tím ale jenom odvrátila pozornost, aby mohla získanou kořist uschovat do kapsy. Přestože okradená cizinka opakovaně požadovala vydání věci zpět, neuspěla. Zlodějka se nakonec rozhodla bleskově zmizet na další zastávce. Zoufalá cizinka ji chtěla následovat. Na to zareagovala pachatelka tím, že proti ní nečekaně vytáhla ostrý předmět, kterým jí hrozila. Když šalina v další zastávce zastavila, pohotově z ní prchla na zastávku, kde navíc drze oslavně zvedla ruce nad hlavu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Hledaná žena tmavé pleti byla ve věku kolem 35 let (červená elipsa). Vysoká byla kolem 160 cm a měla silnější postavu. Na sobě měla modré rifle a světle šedou mikinu, přes kterou měla oblečenou černou bundu. „V souvislosti se zajištěným kamerovým záznamem potřebují policisté hovořit i s neznámou cestující, která seděla vedle poškozené cizinky. Tato klíčová svědkyně (žlutá elipsa) by mohla svou případnou svědeckou výpovědí zásadním způsobem přispět k objasnění skutku. Jestliže svědkyni či pachatelku poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ vyzval  policejní mluvčí Petr Vala.