VIDEO: Zákaz řízení ho nezajímal. V pátek už konečně dojezdil

ilustrační foto

HODONÍN – V pátek večer si všimla hlídka Městské policie ve Veselí nad Moravou podezřelého chování řidiče červeného Seatu a špatného stavu jeho auta. Přivolaní policisté o něm zjistili, že již potřetí řídil v zákazu řízení.

Jakmile řidič zaregistroval auto strážníků, snažil se ukrýt za značkou na parkovacím místě. Tímto podezřelým manévrem jen přitáhl pozornost strážníků, které zaujal i dým vycházející z auta. To nebylo v dobrém technickém stavu. Hlídka dohledala podezřelý vůz před jedním ze supermarketů zrovna ve chvíli, kdy se spolujezdkyně pokusila posadit za volant místo podezřelého řidiče. Povedený pár po chvilce zapírání přiznal, kdo doopravdy řídil. Po prohledání rejstříku se ukázalo, že muž za volantem neměl co pohledávat. „Přivolaní policisté zjistili, že má uloženy tři zákazy řízení, za volant by neměl usednout až do roku 2026. Muž podstoupil dechovou zkoušku s negativním výsledkem, test na drogy odmítl. Zodpovídat se bude kromě maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání také z další trestné činnosti majetkového charakteru,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Navíc to letos byla už třetí jeho jízda v zákazu řízení. „Auto, se kterým opakovaně páchal trestnou činnost, skončilo zajištěné v policejním skladu. O jeho dalším osudu rozhodne soud. Trestnou činnost podezřelého řidiče řeší břeclavští kriminalisté,“ dodal  mluvčí Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.