Vsetín chystá aktivity na oslavy Dne Země

Ilustrační foto

VSETÍN – Na Vsetíně se každoročně oslavoval Den Země v Panské zahradě, kvůli pandemii koronaviru ale oslavy proběhnou v komornější formě. Týden pro Zemi tak proběhne od 22. do 27. dubna.

Vsetínské středisko volného času ALCEDO chystá pro zájemce řadu aktivit, kterými si připomenou celosvětovou akci Den Země. Pro děti z mateřských škol a veřejnost připravilo zážitkovou stezku v parku s názvem Jak se můžeme starat o naši planetu, která bude probíhat po celou dobu Týdne pro Zemi. Dům kultury uspořádá 22. dubna formou online přenosu Koncert pro naši planetu. Ve stejný den také proběhne videopořad o názorech vsetínských environmentalistů k 31. výročí Dne Země na Vsetíně s názvem Jak pomáháme naší planetě. Zapomenout nesmíme ani na oblíbenou soutěž Ekouš, která bude opět pro rodiče s dětmi. Také každý strávník, který si objedná menu U Lva nebo jídlo z Kebab-Side, dostane fair trade čokoládu jako dárek. Cílem Dne Země je upozornit veřejnost na nemoci, kterými trpí naše planeta, a nabídnout jednoduché prostředky, kterými může pomoci každý z nás.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.