Zdoláte všechny vršky okolo Volyně?

VOLYNĚ – Chcete si zlepšit fyzičku zapojením do nějaké zajímavé výzvy? Pak jsou Vršky okolo Volyně pro vás to pravé. Tělocvičná jednota Sokol Volyně jich pro vás vybrala i s prémií celkem jedenáct a zdolat je můžete pěšky, na kole i během.

Za všechny jmenujme alespoň čtyři. Výhled na Šumavu se vám díky pokácení stromů otevře na Ostrém vrchu, který se nachází nad kapličkou sv. Ludmily. Víte, že je u Volyně Peklo? Stejnojmenného vrchu se sice bát nemusíte, ale bude dobře, když budete ostražití. Nad Zdechovicemi se tyčí vrchy Na Opukách a Na kozách, odkud můžete zahlédnout vysoký strom na vrcholu Bethánu a pokochat se pohledem na řadu chráněných rostlin. Na místě vždy pořídíte fotografii okolní přírody, či výhledu a zašlete ji TJ Sokol jako důkaz, že jste na místě byli. Na ty, kteří zvládnou všech deset vršků, čeká odměna za sportovní výkon, za zdolání prémiového vrchu ještě něco navíc.

Vydejte se na cestu okolo Volyně a poznejte kopečky, na kterých jste možná ještě nebyli, jejichž jména jste neznali. Výzva není časově omezená, ale čím dřív všechno dokončíte, tím lépe.