Zdrogovaný muž řádil u doktora jako tajfun

PRAHA – Nejprve muž odmítl opustit sanitku, pak se rozohnil v čekárně. Rozbil mobilní telefon a vrhl se i na automat na regulační poplatky. S penisem v ruce se snažil vyrvat kabel ze zdi. Byl pod vlivem drog.

Mladý muž pod vlivem drog odmítl vystoupit ze sanitky. Jeho nálady se rychle měnily,“ uvedla dramatický příběh mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Pětadvacetiletý muž střídal křik s výbuchy agrese, až k úplné apatii. Záchranáři proto požádali o asistenci městské strážníky, protože muž se je snažil napadnout. V nemocnici se muž na chvíli uklidnil.

Pak se ovšem rozpoutalo další peklo. Nejprve si muž vybil svoji agresivitu na nevinném mobilním telefonu. Mrštil s ním o zem, až se rozpadl na součástky a rozlétl se po celé čekárně. „Pak se zuřivě vytrhl hlídce, vytáhl si penis z kalhot a rozeběhl se ke zdi,“ doplnila mluvčí. Ze zdi nejprve vyrval elektrický kabel a pak se vrhl na automat na regulační poplatky s úmyslem ho poškodit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci byli donuceni opět použít donucovacích prostředků a muži nasadili služební pouta. Následovalo vyšetření, po kterém lékař rozhodl o převozu pacienta na psychiatrii. Záchranáři znovu požádali o asistenci strážníků při převozu, protože muž opět stupňoval svoji agresivitu a byl nezvladatelný.