Bude hřiště, družina i opravy na sídlišti. Projekty za desítky milionů dostaly zelenou

Vizualizace centrálního hřiště na sídlišti Luční. Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Obyvatelé Valašských Klobouk se mohou těšit na řadu novinek. Zastupitelé na svém posledním zasedání schválili čtyři projekty za celkem 31,2 milionu korun. Je mezi nimi výstavba víceúčelového hřiště, oprava školní družiny, úprava zeleně v několika ulicích a zahájení revitalizace sídliště Luční.

Už v příštím týdnu započnou práce na sportovišti ve Smolině. Víceúčelové hřiště s umělým povrchem bude určeno pro malou kopanou, volejbal, nohejbal a další aktivity. Doplní ho oplocení, osvětlení a mobiliář. Hotovo by mohlo být v půlce letních prázdnin.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Díky schválení první etapy revitalizace na sídlišti Luční se nyní vypíše výběrové řízení na zhotovitele, přičemž pracovat by se mělo začít zhruba v polovině roku. „V plánu je vznik nového centrálního hřiště s několika výškovými úrovněmi a pobytovou plochou, výstavba stezky pro pěší a cyklisty, oprava a zvýšení kapacity jednoho z parkovišť a také veřejné osvětlení a sadové úpravy celého revitalizovaného prostranství,“ přiblížila mluvčí radnice Lenka Zvonková.

Třetí projekt se zaměří na stavební úpravy a rekonstrukci zázemí školní družiny a tělocvičny. „Obnova se dotkne sociálního zařízení, sprch i šaten. Současně budou pořízeny nové pomůcky a nábytek do učeben školní družiny. Realizace se plánuje na letní prázdniny,“ popsala Lenka Zvonková.

Nová zeleň zkrášlí veřejná prostranství v Cyrilometodějské, Hřbitovní a Brumovské ulici. Vysadí se tu přes sto listnatých stromů, tři stovky solitérních keřů, dalších osm set nízkých keřů a několik tisíc rostlin. Celých 85 procent nákladů pokryje dotace.