Cyklohráček, Cyklobrdy, Český ráj. Od soboty opět vyjíždí rekreační vlaky a rychlíky!

Foto: PID

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Ačkoliv počasí bude o víkendu připomínat spíš podzim než jaro, můžeme si zpestřit zatažené dny výlety. Od soboty 17. dubna zahajuje víkendový provoz rekreačních vlaků na tratích 063 a 095 v úseku Straškov – Zlonice a zpět. Do pohybu se dá opět i Cyklohráček, Cyklobrdy, Český ráj, Kokořínský, Rakovnický rychlík a o den později Lužickohorský rychlík. Rovněž bude obnoven provoz Posázavského motoráčku a také některých spojů na ostatních tratích, které měly původně vyjet k 27. či 28. březnu.

Naopak bude ukončen provoz spojů, které měly původně skončit k 21. březnu (např. trať 121). U rekreačních a letních posilových spojů v autobusové dopravě dojde k zahájení jejich provozu od soboty 1. května 2021.

Cyklohráček zahájí už osmou sezonu

Každou sobotu, neděli i státní svátky vás až do konce října opět dvakrát denně sveze z pražského hlavního nádraží do královského města Slaný. I letos se s ním můžete podívat na nejhezčí pražskou železniční trať – tzv. Pražský Semmering, odkud se přes Jinonice, Cibulku a Zličín dostanete do středočeské Hostivice a dále malebným krajem kolem zříceniny hradu Okoř a Zákolanským údolím, kde se můžete vydat na výlet do útulného Zooparku Zájezd nebo k nejstarší dochovalé stavbě v celých Čechách, na rotundu sv. Petra a Pavla v Budči. Významným cílem je konečná stanice Slaný, ta nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké. Vlak během sezóny několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum. Během první poloviny letošního roku Cyklohráček získá motorová lokomotiva řady 714 zbrusu nový pestrobarevný lak složený z barev jednotlivých hracích vozů.

Výhodné integrované jízdenky PID

Ve vlacích platí kromě tarifu jednotlivých dopravců také Tarif PID, díky kterému je možné kombinovat na jednu jízdenku jak vlak, tak i návazné autobusy nebo pražskou MHD. Při cestě po Středočeském kraji je možné využít také výhodné jednodenní jízdenky v celosíťové verzi včetně Prahy za 240 Kč nebo jen so 4. tarifního pásma za 160 Kč. Pro majitele předplatních jízdenek pro Prahu je v nabídce také doplatková celodenní jízdenka pro vnější pásma za 150 Kč.

Bližší informace naleznete v nejbližších dnech na webovkách PID,  nebo na stránkách dopravce ČD  či v internetovém vyhledávači jízdních řádů IDOS.