Doprava v Jihlavě posílí o další spoje

Linka 44 u očkovacího centra. Foto: Dopravní podnik města Jihlavy

JIHLAVA – Jihlavský dopravní podnik přidá od příštího týdne další spoje na lince 5, přibydou i autobusy do očkovacího centra.

Posílením autobusové linky 5 od pondělí 19. dubna dopravní podnik bleskově zareagoval na podněty cestujících z tohoto týdne. Linka projíždí obytnou čtvrtí podél Znojemské ulice, dále přes zahrádky V Ráji, ale především přes Zbornou, Lesnov, Královský vršek a Bedřichov.

„Jsme moc rádi, že se nám postupně vracejí cestující. Od začátku týdne jsme vrátili školní spoje, zdvojené spoje vypravujeme do průmyslové zóny na ranní a odpolední směny a osvědčil se i další posilový spoj parciální trolejbusové linky B,“ uvedl předseda představenstva dopravního podniku Radim Rovner.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Parciální béčko jezdí bez nutnosti trolejového vedení na energii v dobíjecích akumulátorech a vozí ve všedních dnech sedmkrát denně na ranní, odpolední i noční směny cestující z konečné Na Dolech přes koleje až do Starých hor k Motorpalu.

Se zvyšující se četností očkování přibývá i cestujících na linkách 4 a 44 do Hruškových Dvorů. Kvůli sobotnímu očkování pojede každou půlhodinu mimořádná linka 44 i tuto sobotu 17. dubna v čase od 7:20 do 18:20. Každý cestující s sms zprávou, která ho na daný den zve na očkování, má jízdu všemi spoji po celém městě zdarma.