Hasiči museli zasahovat napříč krajem u několika nehod, zapotřebí bylo i vyprošťovací nářadí

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Hasiči se rozhodně nikdy nenudí, jejich čtvrteční zásahy byly zapotřebí u bouračky do stromu, zídky a také na zasněžené silnici. Bohužel došlo také ke zranění několika osob.

Na Trutnovsku, v obci Pilníkov, krátce po čtvrté hodině odpolední, narazilo osobní vozidlo Hyundai do stromu. Na místo přispěchali profesionální hasiči z Trutnova, kteří museli uvnitř auta uvězněnou osobou vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Ihned po vysvobození si zraněnou osobu převzala záchranka.

Na Jičínsku museli pro změnu, krátce před šestou hodnou odpolední, přispěchat profesionální hasiči z Nové Paky do ulice Svatojánská k nehodě, při které narazilo osobní auto do zídky rozvodové elektrické skříně. Po zabezpečení vozidla a odpojení jeho akumulátoru, byli o skutečnosti informováni energetici. Při nehodě se jeden člověk zranil.

Na Náchodsku došlo k bouračce dvou osobních aut a museli při ní zasahovat profesionální hasiči z Dobrušky. Ke střetu dvou vozidel došlo krátce před osmou hodinou večerní v Novém Hrádku. Podle prvotně nahlášených informací, se měla kvůli poškozeným dveřím jedna osoba nacházet v autě, což se po příjezdu jednotky na místo nepotvrdilo. Posádky z obou vozidel byly naštěstí mimo nabouraná vozidla a bez zranění. „Hasiči provedli protipožární opatření a zkontrolovali auta na případný únik provozních kapalin. Následně pomohli s naložením vozidel na odtah. K nehodě byla vyslána i JSDH Olešnice v Orlických horách, odvolána byla po cestě k zásahu,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

K poslednímu čtvrtečnímu zásahu u dopravní nehody došlo opět na Trutnovsku, tentokrát v obci Čermná. Zde se střetlo osobní auto s dodávkou. Na místě zasahující profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hostinného vozidla zabezpečili a zjistili, jestli neunikají provozní kapaliny. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.