Konec pirátům silnic, do ulic Prostějova se vrací radary

PROSTĚJOV – Radost pro strážce pořádku, starost pro řidiče. Do Prostějova se po desetileté odmlce vrací stacionární radary, které budou měřit rychlost projíždějících vozidel. Zbrusu nové zařízení, které bude hlídat bezpečnost v Prostějově, si vyžádá několika milionovou investici. Rozhodovat o ní budou zastupitelé.

„Na březnové schůzi Rady města Prostějova byla schválena zadávací dokumentace na výběrové řízení pro pořízení tří stacionárních stanic a jednoho radaru, včetně programového vybavení,“ nastínil náměstek primátora Jiří Rozehnal. Podle jeho vyjádření se nebude jednat o pouhý nákup nových stacionárních radarů. Jejich instalaci bude předcházet vybudování stanovišť pro stanice a elektro přípojky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pro jejich místo město vybralo umístění na ulicích Brněnská, Olomoucká a na ulici Dolní.

Záměr obnovy radarů, které se již jednou do historie ve městě zapsaly, ale nevítá část opozice. Podle ní může dojít paradoxně ke snížení bezpečnosti provozu tím, že řidiči si budou hlídat rafičku tachometru a to méně se dívat před sebe na silnici. Opozice dále argumentuje, že dojde k celkovému zpomalení průjezdu městem, což je v Prostějově, který standardně trápí smog, docela problém.

Vedení města ale radary prosazuje. „Po verdiktu zastupitelů a ihned po ukončení výběrového řízení, bude podepsána smlouva o dílo a veškeré kroky ke koupi a instalaci zařízení a systému můžeme zahájit. Částka bude činit 3.4 miliony korun. Věříme, že nové radary poslouží větší bezpečnosti v Prostějově,“ říká náměstek Rozehnal.