Medlánečtí mají nové umělé kluziště

Zdroj: Dáme na vás

BRNO – Včera bylo slavnostně otevřeno umělé kluziště v městské části Brno-Medlánky. Projekt získal podporu v participativním rozpočtu Dáme na vás.

Obyvatelé Medlánek i sousedních Řečkovic vždy netrpělivě čekají, až zamrzne Medlánecký rybník. Na něm se pak prohánějí rodiny s dětmi i sportovci s hokejkami. Rybník je však kvůli mírným zimám využitelný jen pár dní v roce, proto se navrhovatel Martin Mohapl rozhodl přihlásit do participativního rozpočtu projekt na vybudování umělého kluziště. Díky jeho povrchu je jeho využitelnost od podzimu do jara. „Jsem rád, že se lidé v Brně zajímají o sportovní vyžití, a věřím, že umělé kluziště poslouží dětem i dospělým a bude hojně využíváno. Celkové náklady na pořízení projektu byly 2,8 milionů korun. O provoz kluziště se bude starat městská část Brno-Medlánky,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný. Projekt se v hlasování umístil na 8. místě s celkovým počtem 2014 hlasů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obyvatelé mohou do 15. května podávat návrhy na vylepšení svého města. Podporu vybraným projektům poté mohou udělovat do 31. května v galerii na webových stránkách. Zde najdou také veškeré informace.