Muž ležel na lavičce a křičel bolestí. Skončil na záchytce

Ilustrační fotografie, zdroj: MPUL

DOMAŽLICKO – Ne právě hezký zážitek měli dva kamarádi, kteří v Klenčí pod Čerchovem spatřili muže na lavičce. Ten na ní ležel a křičel bolestí. Jeden z nich nezaváhal a zavolal na linku 155.

Policistům sdělil, že tohoto muže si s kamarádem všimli již v 19 hodin, jak seděl na lavičce. Když šel pak s kamarádem v 23:00 hodin opět okolo, muž již na lavičce ležel a křičel bolestí. „Policisté muže vyzvali k dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 2,78 promile alkoholu v krvi. Protože si muž stěžoval na bolest nohou a dýchací problémy, byl záchranáři převezen do nemocnice k ošetření,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V 01:00 hodin v noci policisté přijali další oznámení. Výše uvedený muž odmítal po ošetření opustit recepci nemocnice. „Policisté do nemocnice vyjeli. Znovu jej vyzvali k dechové zkoušce. Výsledek odborného měření byl už „jen“ 2,07 promile alkoholu v krvi. Policisté muže zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Plzni k vystřízlivění,“ dodala mluvčí.