Na autobus, ve kterém sedělo osmnáct cestujících, možná někdo střílel

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Linkový autobus, který jel z Hradce Králové do Broumova byl zatím neznámým pachatelem poškozen, odnesly to zadní dvoukřídlé dveře. Škoda je minimálně za 70 tisíc korun. Policisté hledají případné svědky události.

K situaci došlo, jak nyní potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, tuto středu krátce před jedenáctou hodinou večerní na náměstí Komenského v Hronově. Z poškozených dveří se v tuto dobu vysypalo sklo. V autobuse cestovalo osmnáct pasažérů, naštěstí nikdo z nich nebyl zraněn.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K poškození autobusu došlo neznámým způsobem, policisté také pracují s verzí, že mohlo být sklo prostřeleno, protože v něm byly nalezeny dva kruhovité otvory o průměru 4 mm. „Policisté místo ohledali a zahájili úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci, ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví, za což pachateli hrozí až dva roky vězení,“ říká mluvčí.

Policisté se obrací na veřejnost s prosbou o možné poskytnutí informací, které by mohly pomoci objasnit případ. Pokud takové informace máte, tak neváhejte zavolat na tísňovou linku 158, nebo navštivte jakoukoliv policejní služebnu.