Online kino nabídne o víkendu dva severské snímky

SEZIMOVO ÚSTÍ – Plánujete se o víkendu zachumlat do peřin a podívat se na nějaký film? Online kino nabízí hned dva. Za klimatickou aktivistkou vás zavede snímek Greta a smysl života se můžete pokusit nalézt společně s vojákem Markusem v Rytířích spravedlnosti. Který si vyberete?

Příběh dospívající aktivistky Grety Tintin Eleonory Emman Tunberg je vyprávěn prostřednictvím působivých záběrů, které jste dosud neviděli. Režisér Grossman sleduje stydlivou školačku s Aspergerovým syndromem na jejím vzestupu k výjimečnosti od stávky pro klima před švédským parlamentem. Greta zde podněcuje povědomí o globálním dopadu tím, že vyzývá ke školním stávkám po celém světě. Vrcholem filmu je úžasná větrná cesta přes Atlantský oceán, kterou Greta podstoupila za účelem promluvit na summitu OSN.

V Rytířích spravedlnosti zastihnete nasazeného vojáka Markuse právě ve chvíli, kdy se vrací domů ke své dospívající dceři poté, co jeho manželka zemřela při tragické nehodě ve vlaku. Zdá se, že to byla pouze nešťastná shoda náhod, dokud se neobjeví matematický geek Otto se svými dvěma excentrickými kolegy Lennartem a Emmethalerem. Otto také cestoval ve zničeném vlaku a je přesvědčen, že za tím musel někdo být. Jak se hromadí stopy, Markusovi je jasné, že mohlo jít o pečlivě naplánovaný atentát, jehož obětí se nakonec náhodou stala jeho manželka.

Městské centrum kultury v Sezimově Ústí přinese v sobotu 17. dubna švédský příběh Greta od 18.30 hodin. Dánskou moderní bajku o solidaritě, náhodnosti vesmíru a smyslu života Rytíři spravedlnosti si nalaďte ve 20.30 hodin.